Vairuotojo profilis - Heikki Kovalainen
Heikki Kovalainen gimė 1981 m. Suomijoje ir, kaip ir daugelis kitų suomių vairuotojų, kartingo kelią pakeitė į vienvietę lenktynę. Prieš važiuodamas į F1 tiekėjų seriją GP2, jis dalyvavo „Nissan“ „Formulės Renault“, „Formulės 3“ ir „World Series“ varžybose.

Kovalainenas padarė gerą startą laimėdamas inauguracines naujosios serijos lenktynes ​​ir užėmė gerą pirmenybę čempionate. Deja, Nico Rosbergas iš už nugaros kartu su savo komanda iškovojo titulą, o Heikki liko antras. Tačiau nusivylimas buvo trumpalaikis, nes „Renault“ pasirašė jį kaip jų bandomąjį vairuotoją. Jis įgijo visą 2007 m. Lenktynių trasą, prisijungdamas prie „Fisichella“ ir pakeisdamas į „McLaren“ perėjusį Alonso. Tais metais Heikki debiutavo F1 lenktynėse Australijoje.

Deja, tai nebuvo rimtos naujokų lenktynės, o komandos bosas Flavio Briatore buvo nepaprastai griežtas kritikuodamas, liūdnai skelbdamas, kad Heikki brolis privalėjo pasiimti mašiną - jis buvo toks blogas. Likęs jo sezonas buvo gana anoniminis, išskyrus vieną milžinišką katastrofą. „Renault“ pasirodė ne taip gerai, kaip buvo ankstesnius dvejus metus, ir komanda aiškiai kentėjo dėl „Alonso“ praradimo.

Ispanui grįžus į „Renault“ 2008 m., Kovalainenas persikėlė į „McLaren“, antrą kartą įlipdamas į Alonso batus. Suderinus su Lewisu Hamiltonu, nuo pat pradžių atrodė akivaizdu, kad jis bus antras pagal populiarumą McLarenas. Nepaisant to, Heikki atrodė daug geriau nei komanda „Renault“ ekipoje, ir, nepaisant to, kad jis pasirodė ne taip gerai kaip komandos draugas, atrodė, kad pasitikėjimas savimi didėja keičiantis sezonui. Šiais metais Kovalainenas laimėjo lenktynes, tačiau net jis pripažįsta, kad tai buvo sėkmės smūgis. Vengrijos „Grand Prix“ varžybose dominuojantis Massa persvarą užvertė, kai jo variklis užpūtė, ir suomiui liko 100-asis „Grand Prix“ laimėtojas.

Ateinantį sezoną Heikki turės toliau tobulinti savo pasirodymą ir įrodyti, kad gali kovoti su Hamiltonu trasoje. Lewisas bus ginamasis pasaulio čempionas, todėl tai bus įdomi kova tarp jų, jei Heikki sugebės tai įgyvendinti.

Apsilankykite forumuose ir praneškite man apie savo mintis apie Heikki - ar jis gali tapti būsimu čempionu ir kaip jam seksis šiais metais.